Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 23/10 το 7ο Hill TT “Έπαθλο Σπύρος Παπαγιάννης” που διοργάνωσε ο Κρόνος Νικαίας σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Παλαιμάχων Αθλητών. Ο αγώνας ήταν ατομικής χρονομέτρησης με εκκινήσεις ανά λεπτό και είχε απόσταση 10 ανηφορικά δύσκολα χιλιόμετρα με σημείο εκκίνησης το πυροφυλάκιο της Καισαριανής και σημείο τερματισμού τις κεραίες της πολεμικής αεροπορίας στην κορυφή.

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. έλαβε συμμετοχή με πλήθος αθλητών, 13 συνολικά  κι “έκλεψε” τις εντυπώσεις με τις υψηλές επιδόσεις όλων και ειδικά των Χριστόπουλου Παναγιώτη και Μαγκλάρα Λουκά στην κατηγορία Elite – ανδρών. Ο πρώτος κατάφερε να τερματίσει στην 4η θέση με χρόνο 28,20′, παρά την κούραση από το πρόσφατο ταξίδι του στην Κίνα, και ο δεύτερος κατέλαβε την 8η θέση με χρόνο 29,47′ προσθέτοντας άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση με τα χρώματα του Tριφυλλιού!

Στην ίδια κατηγορία τη 16η θέση κατέλαβε ο Μπρούλης Αλέξης, ο οποίος βελτίωσε τον προσωπικό του χρόνο με 31,45′ και απέδειξε πως, όσο μεγαλώνει, μεγαλώνουν και οι αγωνιστικές του δυνατότητες. Οι Κρίππελ Ματτίας και Καρατζένης Μιχάλης με χρόνους 35,06′ και 35,40′ τερμάτισαν αντίστοιχα στην 30η και 35η θέση. Στην κατηγορία Μάστερ Α’ ο Πούλιας Δημήτρης με 36,05′ τερμάτισε 15ος, ο Κάμπας Λάμπρος με 44,03′ 29ος και ο Καρδάρης Στάθης με 44,26′ 30ος.

Στην κατηγορία Μάστερ Β’ 19ος ήταν ο Καφρίτσας Χρήστος με 36,18′, 37ος ο Ζακυνθινός Παναγιώτης με 42,56′ και ο Πιπίνης Κωνσταντίνος 40ος με 48,58′  Στην κατηγορία Μάστερ Γ’ ο Δημουλάς Δημήτρης κατέλαβε την 6η θέση με 37,05′ και στην κατηγορία Μάστερ Δ’ ο Περίδης Θανάσης τελείωσε τον αγώνα 5ος με 56,12′

Φωτογραφίες: Νάσος Τριανταφύλλου, Πετρος Γκότσης