Πρώτος και αήττητος ο ΠΑΟ Futsal!

Tην αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα της Futsal Superleague συνεχίζει ο Παναθηναϊκός Α.Ο., που για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος επιβλήθηκε του Ερμή Ζωγράφου, εκτός έδρας με 10-5 και παραμένει πρώτος στη βαθμολογία με 24 βαθμούς.

Σε ένα θεωρητικά εύκολο παιχνίδι με μία από τις ομάδες της κάτω ζώνης της λίγκας, το Τριφύλλι κατάφερε χωρίς να αποδόσει εξαιρετικά, να πάρει τη νίκη, στηριζόμενος στην εμπειρία των παικτών του και την καλή αγωνιστική του κατάσταση, απέναντι σε μία νεανική ομάδα που του έβαλε δύσκολα για ένα ημιχρονο.

Δυναμικό ξεκίνημα στον αγώνα για τον Παναθηναϊκό που πήρε προβάδισμα με 0-3 με γκολ των Μπεγκάι, Ντάρλα και Τριάντη. O Eρμής αναγκαζόμενος να αλλάξει το ρυθμό του παιχνιδιού ρίσκαρε χρησιμοποιώντας 5ο παίκτη από πολύ νωρίς μειώνοντας το ποσοστό κατοχής των πρασίνων και με τρία γκολ κατάφερε να μπει ξάνα στο ματς με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες 3-3. Δύο γρήγορα γκολ με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου έκαναν το 3-4 και 4-4 αντίστοιχα, με τον Παναθηναϊκό να ξεφέυγει έπειτα με διαφορά 4 γκολ για το 4-8 και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται με 10μετρό χτύπημα από τον αρχηγό Μπεγκάι μετά τη συμπλήρωση των 6 φάουλ από τον Ερμή.

Τα γκολ του ΠΑΟ πέτυχαν οι: Μπεγκάι 3, Γκαϊφύλλιας 1, Ντάρλας 3, Παπαδόπουλος 1, Τριάντης 1 και Μουρδουκούτας 1.

Επόμενο παιχνίδι με την Εlite, την Κυριακή 12/11 στις 17.00 στο κλειστό της Πολιτείας