«Άλωσε» το Βόλο η ομάδα Νέων!

Η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού πέτυχε μία ακόμα νίκη επικρατώντας του Βόλου εκτός έδρας!

Τα «τριφυλλάκια» επικράτησαν με 0-1 της Θεσσαλικής ομάδας παραμένοντας σε τροχιά τίτλου. Μη ξεχνάμε ότι οι «πράσινοι» έχουν 31 βαθμούς, έναντι 33 του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει και αγώνα περισσότερο.

Το γκολ που «χάρισε» το υπερπολύτιμο διπλό στον Παναθηναικο πέτυχε ο Σούλτσε περίπου ένα δεκάλεπτο πριν βγει το πρώτο ημίχρονο (36′). Πρέπει, δε, να τονιστεί ότι στην εν λόγω αναμέτρηση δεν αγωνίστηκαν οι Βαγιαννίδης, Αλεξανδρόπουλος και Ζαγαρίτης που βρίσκονταν στην αποστολή της πρώτης ομάδας (ο Αλεξανδρόπουλος τραυματίστηκε και κόπηκε) όπως και ο Τζαβίδας, ενώ ο Σερπέζης πέρασε ως αλλαγή.

Παναθηναϊκός (Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Σαμαράς, Κούτσιας, Σαντικάι, Σπίνος, Καραγιάννης, Μαυρουδής, Ηλιάδης, Αθανασακόπουλος, Καλομοίρης, Σούλτσε.