Ανδρεάδης προς Γεροθόδωρο: «Μη μας παιδεύεις, άσε να πάμε σπίτια μας να κοιμηθούμε»

Το VAR εξέθεσε τους διαιτητές που είχαν αποφασίσει για νίκη με τρίποντο του Ολυμπιακού στο αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, όμως την παράσταση έκλεψε ο εκπληκτικός διάλογος Δημήτρη Ανδρεόπουλου και Ανδρέα Ανδρεάδη!

Το «Τριφύλλι» βρισκόταν πίσω με 0-2 σετ και -μετά από αρκετά χαμένα «πράσινα» σετ-πόιντς- ο Ολυμπιακός είχε την δική του ευκαιρία να τελειώσει το ματς. Με τον διαιτητή αρχικά να δίνει out σε καρφί στην διαγώνιο του Τσάτσιτς, με τον Δημήτρη Ανδρεόπουλο να ζητά κατευθείαν την χρήση του VAR.

Σε εκείνο το σημείο μάλιστα ο Ανδρέας Ανδρεάδης του Ολυμπιακού φαίνεται να φωνάζει προς τον διαιτητή της αναμέτρησης Νώντα Γεροθόδωρο: «Μη μας παιδεύεις, άσε να πάμε σπίτια μας να κοιμηθούμε»!

Η ατάκα του κεντρικού των “ερυθρολεύκων” έφερε την αντίδραση του τεχνικού του Παναθηναϊκού, Δημήτρη Ανδρεόπουλου, ο οποίος ήταν κοντά κι άκουσε όσα ειπώθηκαν, λέγοντάς του: «Ανδρέα εάν δεν θέλεις να παίξεις γίνε αλλαγή και πήγαινε σπίτι σου. Εμείς θέλουμε να παίξουμε».

Στην ατάκα του Ανδρεάδη μάλιστα φαίνεται να αντιδράει και ο ρέφερι της συνάντησης, απαντώντας του σε αυστηρό τόνο.