Απίστευτα πράγματα: Διακοπή λόγω επεισοδίων στο Ολυμπιακός-Μπάγερν U19

Μαύρη σελίδα για το ελληνικό ποδόσφαιρο: Χούλιγκαν του Ολυμπιακού επιτέθηκαν με κράνη και καδρόνια στους φίλους της Μπάγερν, προκαλώντας διακοπή του αγώνα (0-4 στο 88’).

Σκηνές ντροπής εκτυλίχθηκαν στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μπάγερν στου Ρέντη για τη Youth League. Στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης άγνωστοι με κράνη εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο του Ρέντη και έκαναν επίθεση με ρόπαλα στους οπαδούς των φιλοξενούμενων.

Η ξεφτίλα είναι μεγάλη και σύντομα αναμένεται οι εικόνες αυτές να κάνουν τον γύρο του κόσμου. Το παιχνίδι διακόπηκε στο 88ο λεπτό του αγώνα και ξεκίνησε ξανά μετά από 25 λεπτά, με τα τελευταία λεπτά να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και τους παίκτες των δύο ομάδων να παίζουν κορόιδο μεταξύ τους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι νεαροί παίκτες του Ολυμπιακού πήγαν στην εξέδρα των οπαδών της Μπάγερν και τους ζήτησαν συγνώμη για όσα συνέβησαν νωρίτερα.