Δύο χρυσά και δύο χάλκινα για τον ΠΑΟ

Εξαιρετική εμφάνιση από τους αθλητές του Παναθηναϊκού στους τελικούς της 3ης μέρας του 90ου Πανελληνίου πρωταθλήματος κολύμβησης που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Η Νόρα Δράκου κατέκτησε άλλο ένα χρυσό μετάλλιο στα 100μ ελεύθερο με χρόνο 55.76.

Χρυσό μετάλλιο και για τους «πράσινους» αθλητές στα 4Χ100 μικτή ατομική mixed. Οι Δράκου, Γκικόπουλος, Κατραντζής και Ζαΐμη έκαναν εξαιρετική κούρσα και με χρόνο 4.00.72 τερμάτισαν στην πρώτη θέση.

Παράλληλα, ο Σπύρος Γκικόπουλος πήρε το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ πρόσθιο με χρόνο 28.66 και ο Χρήστος Κατραντζής κατέκτησε επίσης την τρίτη θέση στα 100μ ελεύθερο με 50.75.

Η νεαρή αθλήτρια του ΠΑΟ Καλλιόπη Ζαΐμη τερμάτισε 4η στον τελικό β’ στα 100μ ελεύθερο με χρόνο 59.44.

Τέλος, στα 4Χ200 ελεύθερο γυναικών με συμμετοχή των Εξάρχου, Πράγια, Ζαΐμη και Δράκου το «τριφύλλι» τερμάτισε στην 9η θέση.