Το ΕΠΙΚΟ tweet της ΠΑΕ στο 2-0: «Κι όμως το μέτρησε»! (pic)

Ένα tweet που ήδη έχει γίνει viral στα social media ανέβασε η ΠΑΕ Παναθηναϊκός μετά το γκολ του Δημήτρη Κολοβέτσιου κόντρα στον Άρη.

Ο Έλληνας στόπερ έκανε το 2-0 στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά από κοντινή απόσταση. Σχεδόν 30 λεπτά νωρίτερα όμως ο διαιτητής Ευαγγέλου στο γκολ του Καμπετσή ανακάλυψε φάουλ του Φεντερίκο Μακέντα εκτός φάσης για να ακυρώσει το τέρμα. Σαφώς και δεν υπήρχε καμία απολύτως παράβαση απλώς έγινε η ύστατη προσπάθεια να μετατραπεί σε ντέρμπι μια εύκολη επικράτηση του Παναθηναϊκού.

Κάπως έτσι, η «πράσινη» ΠΑΕ όταν επιτεύχθηκε το τρίτο γκολ και έγινε η σέντρα από τον Άρη έκανε μια επική δημοσίευση στο Twitter. Συγκεκριμένα έγραψε «Κι όμως το μέτρησε!». Η εν λόγω ανάρτηση έχει γίνει ήδη viral στα social media.