Ερασιτέχνης: «Η λέξη ντροπή είναι λίγη…»

Η αναφορά του Ερασιτέχνη στην επίσημη ιστοσελίδα του για την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό στο κλειστό της Κυψέλης.

Αναλυτικά:

Χρειάστηκε να γίνουν «όργια» για να χάσει ο Παναθηναϊκός από τον Ολυμπιακό με 2-3 σετ και πραγματικά η λέξη ντροπή είναι λίγη.

Στην κρισιμότερη φάση του αγώνα οι διαιτητές… κλείσανε τα μάτια και ετσιθελικά στέρησαν τη νίκη από τον Παναθηναϊκό.

Από κει και πέρα σε ένα παιχνίδι ειδικής διαχείρισης , ο Παναθηναϊκός απέδειξε ότι μπορεί να ελέγξει άριστα τέτοια ματς και τηρήθηκαν τα συμφωνηθέντα παρά το γεγονός ότι οι «πράσινοι» αισθάνονται αδικημένοι από την συγκεκριμένη απόφαση.

Στο πρώτο σετ ο Παναθηναϊκός έδειξε καλό αγωνιστικό πρόσωπο και το «άγγιξε» ωστόσο το έχασε στις λεπτομέρειες.

Το «τριφύλλι» παρουσιάστηκε δυναμικό και δύο φορές είχε την ευκαιρία να πάρει το ματς όμως η τύχη του γύρισε την πλάτη τρεις φορές.

Στο αγωνιστικό μέρος το τελικό 25-27 μαρτυράει και τον… οριακό χαρακτήρα του σετ. Στο δεύτερο σετ πάντως ο Παναθηναϊκός δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και έλεγξε το ματς από την αρχή μέχρι το τέλος .φτάνοντας δίκαια στην κατάκτηση του σετ με 25-18.

Στο τρίτο σετ ο ΠΑΟ έδειξε σημάδια κούρασης και το έχασε τελικά με 18-25.

Ωστόσο στο τέταρτο έπιασε και πάλι υψηλά στάνταρ απόδοσης και το κατέκτησε δίκαια 25-21,

Για το τάι μπρέικ δεν χρειάζεται αγωνιστικός σχολιασμός , αφού ο λόγος ανήκει στους διαιτητές και έτσι, αντί το σκορ να γίνει 13-11 υπέρ του Παναθηναϊκού έγινε 12-12 και το 13-15 είναι πλασματικό.