Φιλική μάχη στη Θεσσαλονίκη

Το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Παναθηναϊκού έδωσε φιλικό ματς στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ όπου ηττήθηκε με 2-1 σετ ενώ παίχτηκε και ένα τέταρτο σετ.

Οι «πράσινες» αγωνίστηκαν στη συμπροωτεύουσα χωρίς τον κόουτς Αποστόλη Οικονόμου που ήταν  άρρωστος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τα «φίνα κορίτσια» πήραν το πρώτο σετ με 24-26 δείχνοντας σχετικά καλή εικόνα. Στο δεύτερο σετ ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 25-22 ενώ στο τρίτο έμειναν από νωρις πίσω στο σκορ με αποτέλεσμα να το χάσουν με 25-18.

Εν συνεχεία παίχτηκε και ένα τέταρτο σετ όπου οι γηπεδούχες επικράτησαν με 15-13. Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν εκ νέου πάλι αύριο. Και σε αυτό το φιλικό ματς έγινα αρκετές δοκιμές από πλευράς ΠΑΟ σε πρόσωπα και σχήματα.