Η κριτική των παιχτών του Παναθηναϊκού απέναντι στην Φενέρμπαχτσε

Το prasinoforos.gr αξιολογεί τα πεπραγμένα των παιχτών του Παναθηναϊκού στην σημαντική νίκη απέναντι στην Φενέρμπαχτσε.

Καλάθης: Ο αρχηγός της ομάδας σημείωσε άλλη μια μεστή εμφάνιση στο ενεργητικό του παίζοντας πολύ καλές άμυνας πάνω στον Ντε κολό και τον Σλούκα αντίστοιχα. Ενώ στην επίθεση οργάνωνε με μαεστρία καταγράφοντας 8 ασίστ σε 27:55 λεπτά συμμετοχής. Βαθμός: 8

Φριντέτ: Εξαιρετικός σε αυτό το παιχνίδι ο «μπόμπερ» του Παναθηναϊκού που πέτυχε 22π. όντας πολύ ψύχραιμος στις βολές στο τέλος του παιχνιδιού. Επίσης ήταν και το καλύτερο αμυντικά παιχνίδι του με 3 κλεψίματα. Βαθμός: 8

Παπαγιάννης: Θετικός ήταν ο διεθνής center σημειώνοντας 10π. με 5/7 δίποντα και είχε και 6 «σκουπίδια». Έπαιξε καλές άμυνες πάνω στο Λοβέρν και γενικά ήταν θετικός και στις δύο πλευρές του παρκέ. Βαθμός: 6.5

Ράις: Αρνητικός ήταν σήμερα ο Ταϊρίς Ράις καθώς δεν μπόρεσε να βοηθήσει ιδιαίτερα στο δημιουργικό κομμάτι την ώρα που ο Καλάθης έλλειπε από το παρκέ. Επιπλέον, κάποια επιπόλαια λαθάκια δεν του επέτρεψαν να βρει ρυθμό. Βαθμός: 4

Παπαπέτρου: Σε ρηχά νερά κινήθηκε σήμερα ο Παπαπέτρου με 8π. και 5 ριμπάουντ. Βοήθησε αρκετά στην άμυνα και στο μπροστινό μέρος του παρκέ στις λιγοστές επιθέσεις που πήρε τις αξιοποίησε στο έπακρο. Βαθμός: 6

Μήτογλου: Τρομερή ενέργεια έβγαλε στο παρκέ ο Ντίνος, έπαιζε σκυλίσια άμυνα πάνω στα αντίπαλα τεσσάρια. Όσο αναφορά την επίθεση ήταν αρκετά άστοχος σημειώνοντας μόλις 2π. και αυτούς από την γραμμή των βολών. Βαθμός: 6

Τζόνσον: Δεν μπορεί αν αξιολογηθεί καθώς αγωνίστηκε μόλις 5 λεπτά κατεβάζοντας 1 ριμπάουντ. Βαθμός:

Τόμας: Σταθερά καλός ο Αμερικάνος με 13π. και 4 ριμπάουντ αν και γενικά ήταν αρκετά άστοχος στην επίθεση με μόλις 4/11 σουτ και 3/7 βολές. Βαθμός: 6

Ουάιλι: Δεν μπορεί να αξιολογηθεί καθώς έμεινε μόλις 5 λεπτά στο παρκέ και στην μοναδική του φάση ευστόχησε σημειώνοντας 2π. Βαθμός:

Βουγιούκας: DNP

Μπέντιλ: Μόλις 1 λεπτό αγωνίστηκε ο Γκανέζος forward χωρίς να σημειώσει κάτι στην στατιστική του Βαθμός:

Μπράουν: Μετά από πολύ καιρό αγωνίστηκε ξανά πετυχαίνοντας ένα τρίποντα στα 2:30 που αγωνίστηκε. Βαθμός: