Ισόπαλη… ματσάρα για την Κ19 κόντρα στον ΠΑΟΚ!

Με θετικό τρόπο ολοκλήρωσε τις φετινές υποχρεώσεις της η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 κόντρα στον ΠΑΟΚ στη Σουρωτή στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος Superleague K19.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν ιδιαίτερα εντυπωσιακό, από άποψης θεάματος, και συνάμα εξαιρετικό για το «τριφύλλι». Στο 9′ ο Σιδεράς με κεφαλιά έκανε το 0-1 ενώ πέντε λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου (40′) ο Νταμπίζας, με τον ίδιο τρόπο, έκανε το 0-2. Στο 44′ ο ΠΑΟΚ μείωσε τη διαφορά στο γκολ με, επίσης, κεφαλιά του Κουλιεράκη.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (47′) η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφερε το παιχνίδι στα ίσια. με «δράστη» τον Τσουπούρογλου. Περίπου ένα δεκάλεπτο (79′) πριν από το φινάλε οι «πράσινοι» πήραν (ξανά) προβάδισμα στο σκορ! Ο Βολάκης με εξαιρετική κεφαλιά, μετά από σέντρα από τη δεξιά πλευρά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΟΚ για το 2-3. Το 3-3 διαμόρφωσε ο Σμυρλής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας (90′)