Χάθηκε η ευκαιρία για μια σημαντική νίκη στην Θεσσαλονίκη

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ομάδα του Παναθηναϊκού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στη Θεσσαλονίκη με τον Άρη.

Του Νίκου Γιανναρά.

Η ομάδα μας ηττήθηκε με 3-2 σετ ενώ είχε καταφέρει να προηγηθεί με 0-2 σετ (15-25 και 13-25) χάνοντας τα επόμενα σετ με 32-30, 25-23 και 15-6 στο ταιμπρεικ. Έτσι χάθηκε η ευκαιρία για μια σημαντική νίκη στην πρεμιέρα σε μια δύσκολη έδρα. Ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε χωρίς την αρχηγό του Σοφία Κοσμά.

Πλέον οι «πράσινες» στρέφουν την προσοχή τους στο επόμενο ματς και θα προσπαθήσουν να παρουσιαστούν βελτιωμένες ειδικά στην άμυνα που ήταν σήμερα αρνητικές. Άλλωστε μιλάμε για μια περίεργη σεζόν και μια καινούργια ομάδα που θέλει δουλειά και χρόνο ακόμα όπως και οι περισσότερες ομάδες.