Η κριτική των «πρασίνων» κόντρα στην Φενέρμπαχτσε

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε ήττα-αποκλεισμό από την Ευρωλίγκα στην Ούλκερ Αρένα από την Φενέρμπαχτσε. Διαβάστε στο Prasinoforos.gr την κριτική των παιχτών του «τριφυλλιού».

Κρις Σίνγκλετον: Αγωνίστηκε 31:44 και πέτυχε 12 πόντους με πολύ άσχημα ποσοστά (4/9 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 4/5 βολές). Μάζεψε 5 ριμπάουντ και έδωσε δύο ασίστ. Μέτρια εμφάνιση από τον Αμερικάνο σέντερ του Παναθηναϊκού που προσπάθησε όμως ήταν άστοχος. ΒΑΘΜΟΣ: 6/10

Ντιμίτρις Νίκολς: Αγωνίστηκε για 4:01 χωρίς να προσφέρει τίποτα στο «τριφύλλι» εκτός από ένα αμυντικό ριμπάουντ. ΒΑΘΜΟΣ: 1/10

Κέι Σι Ρίβερς: Ο καλύτερος παίχτης του Παναθηναϊκού. Αγωνίστηκε 33:32 και πέτυχε 16 πόντους (2/4 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 3/4 βολές). Μάζεψε τρία ριμπάουντ και έδωσε τρεις ασίστ. Βοήθησε τους «πράσινους» κυρίως με τα σουτ του από τα 6,75 όμως δεν ήταν αρκετός για να δώσει την νίκη στην ομάδα του. ΒΑΘΜΟΣ: 7/10

Μάικ Τζέιμς: Κακή εμφάνιση από τον γκαρντ του «τριφυλλιού» ο οποίος ήταν υπερβολικά άστοχος από την γραμμή του τριπόντου. Αγωνίστηκε για 33:00 και πάτυχε 8 πόντους (4/8 δίποντα, 0/8 τρίποντα). Επίσης πήρε 3 ριμπάουντ και έδωσε 4 ασίστ. ΒΑΘΜΟΣ: 5/10

Αντώνης Φώτσης: Αγωνίστηκε σχεδόν όλη την 4η περίοδο (8:46). Πέτυχε 4 πόντους με 2/2 δίποντα ενώ μάζεψε και δύο ριμπάουντ. Όταν μπήκε στο παρκέ η αναμέτρηση είχε κριθεί. ΒΑΘΜΟΣ: 3/10

Νίκος Παππάς: Αγωνίστηκε για 10:00 λεπτά. Δεν πρόσφερε ουσιαστικά τίποτα στον Παναθηναϊκό καθώς σκόραρε μόλις έναν πόντο (1/2 βολές) και έδωσε μία ασίστ. ΒΑΘΜΟΣ: 2/10

Τζέιμς Φελντέιν: Δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων για ακόμη ένα κρίσιμο ματς. Αγωνίστηκε για 18:55 λεπτά σκοράροντας 6 πόντους (1/2 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 1/2 βολές) ενώ έδωσε μία ασίστ και μάζεψε ένα ριμπάουντ. ΒΑΘΜΟΣ: 4/10

Τζέιμς Γκιστ: Αγωνίστηκε για 28:44. Δεν μπήκε ποτέ μέσα στον αγώνα, δεν συμμετείχε στις φάσεις και γενικώς δεν είχε το απαραίτητο πάθος για την περίσταση. Σκόραρε 7 πόντους (3/7 δίποντα, 1/2 βολές), μάζεψε 5 ριμπάουντ και έδωσε 1 ασίστ. ΒΑΘΜΟΣ: 4/10

Βασίλης Χαραλαμπόπουλος: Δεν αγωνίστηκε, δεν μπορεί να βαθμολογηθεί.

Κένυ Γκάμπριελ: Μας πρόσφερε την φάση του ματς με το κάρφωμα αλλά NBA… όμως δεν έκανε τίποτα άλλο στο παρκέ. Αγωνίστηκε για 7:04 λεπτά ενώ πήρε και ένα ριμπάουντ. ΒΑΘΜΟΣ: 2/10

Γιάννης Μπουρούσης: Το απόλυτο «μηδέν». Δεν πήρε ούτε μία προσπάθεια σε 3:41 λεπτά συμμετοχής. ΒΑΘΜΟΣ: 1/10

Νικ Καλάθης: Αγωνίστηκε για 20:33 λεπτά. Ήταν πολύ συνεπής στα αμυντικά του καθήκοντα στο πρώτο ημίχρονο όμως στο δεύτερο πήρε πολλές λάθος επιλογές που εκτόξευσαν την διαφορά για την Φενέρ. Πέτυχε 5 πόντους (1/5 δίποντα, 1/3 τρίποντα). ΒΑΘΜΟΣ: 4/10