Η Σάμος είναι πράσινη…

Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας αναδείχτηκε ισόπαλο εκτός έδρας με την Τρίτη στη βαθμολογία Σάμο 5-5 και παραμένει πρώτο σε ένα ματς που κέρδισαν τις εντυπώσεις οι 70 και πλέον οπαδοί του «τριφυλλιού» από το νησί στον πρωινό αγώνα.

Σε ένα ματς για γερά νεύρα που έγινε στη Σάμο ο Παναθηναϊκός αναδείχτηκε ισόπαλος εκτός έδρας με την τοπική ομάδα με 5-5.

Οι «πράσινοι» παραχώρησαν τη δεύτερη ισοπαλία τους στο πρωτάθλημα και παραμένουν στην πρώτη θέση με ματς περισσότερο από τον Κορυδαλλό.

Αναμφίβολα πάντως έκλεψαν την παράσταση οι 70 και πλέον οπαδοί του «τριφυλλιού» από τη Σάμο που έδωσαν το παρών σε…πρωινό αγώνα  δείχνοντας τη στήριξη τους στο εγχείρημα του τμήματος να επανασυσταθεί με τα παναθηναϊκά ιδεώδη από την αρχή στη Β΄Εθνική. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο παραβρέθηκε και βραβεύτηκε ο ποδηλάτης  ΑμεΑ του «τριφυλλιού» Σταμάτης Βελακούλης που μένει μόνιμα στη Σάμο και βραβεύτηκε.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν με γκολ του Αλευρά στο 8΄ ωστόσο ο Μουρτζούκος ισοφάρισε με ωραίο τρόπο δύο λεπτά αργότερα.

Η συνεχόμενη πίεση των «πράσινων» έφερε το 1-2 στο 12 με αυτογκόλ του Γυμνόπουλου στην προσπάθεια του να διώξει. Στι 16΄ ο Γιώτης έκανε το 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 22΄ ο Δημητρίου μείωσε και πάλι σε 2-3 ενώ στο 29΄ ο Κρασώνης με φοβερό βολ πλανέ έκανε το 2-4. Στο 31΄ ο Αλευράς μείωσε εκ νέου σε 3-4 και ισοφάρισε στο 37΄ η Σάμος ισοφάρισε σε 4-4 με τον Ιωαννίδη.

Στην επόμενη φάση ο Κρασώνης έκανε το 4-5 με μακρινό σουτ για να ισοφαρίσει εκ νέου η Σάμος με τον Ιωαννίδη με πέναλτι στο επόμενο λεπτό που ήταν και το τελικό σκορ.

Παναθηναϊκός (Απ.Μπελτσίδης): Π.Μπελτσίδης, Παούρης, Ζαφειράτος, Κρασώνης, Γ.Μπελτσίδης, Μουρτζούκος, Ροντρίγκεζ, Λιαρόπουλος, Γιώτης, Κατεβτσιάν, Κωνσταντίνου, Παναγιωτόπουλος, Σχοινάς  και Γεωργακόπουλος.