Η σημαντικότερη εκτός έδρας νίκη μέχρι την επόμενη

Ο Παναθηναϊκός πήρε μία μεγάλη νίκη κόντρα στην Νταρουσάφακα. Διαβάστε το κείμενο του Αρτέμη Αγριτάκης για την αγωνιστική εξέλιξη του ματς.

Η ομάδα μπορεί να μπήκε μουδιασμένα στην σημερινή αναμέτρηση..μπορεί η πρώτη περίοδος ειδικά στην άμυνα να ήταν κάκιστη αλλά στην συνέχεια κατάφερε σφίγγοντας τα λουριά στην άμυνα και βρίσκοντας ρυθμό στην επίθεση να τρέξει ένα μίνι σερί και να πάει με το μείον δύο (42-40) στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη κατάφερε να πάρει από τα πρώτα κιόλας δευτερόλεπτα το προβάδισμα αλλά παρόλα αυτά μερικά προβλήματα στην περιφερειακή άμυνα δεν της επέτρεψαν να ξεφύγει στο σκορ ενώ δεν ήταν λίγες οι φορές που έμεινε και πίσω στο σκορ. Το ίδιο συνέβη πάνω κάτω και στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου ευτυχώς με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έλιοτ Γουίλιαμς κατάφερε να αποδράσει με μια πολύτιμη νίκη από την Πόλη και να αγγίξει την 3η θέση στον όμιλο…