Ισόπαλο το φιλικό της Κ-19

Η Κ-19 του Παναθηναϊκού αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 στο δεύτερο φιλικό προετοιμαςίας κόντρα στον Κυανό Αστέρα Βάρης.

Η Κ-19 του Παναθηναϊκού έδωσε σήμερα το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας. Οι πράσινοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 με  τον Κυανό Αστέρα Βάρης.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος όμως δεν βρήκε τρόπο να σκοράρει και το 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων. Αξίζει να σημειωθεί πως οι πολύ υψηλές θερμοκρασίες που επικρατούν στην Αττική δυσκόλεψαν το έργο των ποδοσφαιριστών.

Οι Πράσινοι ήταν ανώτεροι των αντιπάλων τους στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας την κατοχή της μπάλας αλλά και σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν τις οποίες όμως δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν.

Στην επανάληψη οι πολλές αλλαγές που έγιναν επηρέασαν την εικόνα του ματς, που σε αρκετά σημεία έμοιαζε αρκετά άναρχο. Παρ’ όλα αυτά και πάλι το Τριφύλλι ήταν αυτό που είχε τις δύο καλύτερες στιγμές με τον Τόρρα να σημαδεύει το δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα αλλά και τον Μπιλάλ να μην μπορεί από πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή να σκοράρει.

Ένα γκολ που πέτυχε ο Παυλάκης ακυρώθηκε ως οφσάιντ και το 0-0 έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Η αρχική ενδεκάδα για τον Παναθηναϊκό: Οικονομάκης, Πορφυρόπουλος, Κούτσιας, Σιδεράς, Ρόμπι, Φρόκου, Τουρκοχωρίτης, Κρυπαράκος, Τζαβίδας, Καρβούνης, Λαζαρίδης.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου πέρασαν στο ματς οι Νικολάου, Ζαφείρης, Παυλάκης, Γωγουβίτης, Βόσσος, Στόιος, Καρνέσης, Μπιλάλ, Τόρρα.

Πηγή: SDNA.gr