Ισόπαλος με τον Ηρόδοτο

Ο Παναθηναϊκός Β΄αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Ηρόδοτο εκτός έδρας, σε ένα ματς που έπαιζε με δέκα παίκτες από το 40ο λεπτό του αγώνα

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε ο Παναθηναϊκός Β΄ από την έδρα του Ηρόδοτου. Οι πράσινοι έπαιξαν για κάτι παραπάνω από ένα ημίχρονο με 10 παίκτες, λόγω των πολύ καλών αποκρούσεων του νεαρού Χριστογεώργου.

Το ματς

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα απείλησαν, με το σουτ του Χατζησάββα να το αποκρούει ο Χριστογεώργος.

Η απάντηση του Παναθηναϊκού ήρθε πέντε λεπτά αργότερα, με τον Τσιριγώτη να βλέπει εκτός θέσης τον Λουτριώτη, αλλά η μπάλα να περνάει άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ξανά ο Ηρόδοτος εκείνος που απείλησε πρώτος, με το σουτ του Κατίδη από θέση μέσα αριστερά στο 47ο λεπτό να περνάει ωστόσο ψηλά άουτ.

Στο 87’, ο Αθανασακόπουλος εκτέλεσε απευθείας φάουλ από πλάγια θέση και αριστερά, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Κάπως έτσι παρέμεινε το 0-0 μέχρι την λήξη του αγώνα.