Nίκη με ανατροπή για τον Παναθηναϊκό Β’ απέναντι στον Διαγόρα Ρόδου

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Παναθηναϊκό Β’ με 2-1 στην Ρόδο με σκόρερς του Τσιριγώτη και Σιδερά.

Το ματς δεν ξεκίνησε με τις ιδανικότερες συνθήκες για το τριφύλλι, καθώς στο 3ο λεπτό του αγώνα ο Πίσπας έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Κουϊρουκίδη να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή.

Εννιά λεπτά μετά το γκολ του Διαγόρα ήρθε η ισοφάριση για τον Παναθηναϊκό. Ο Σίνγκ έκανε το λαθος, ο Τσιριγώτης πήρε την μπάλα και με μία πανέμορφη λόμπα έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Η ανατροπή για το τριφύλλι ήρθε στο 30ο λεπτό του αγώνα. Ο Αθανασακόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σιδεράς με κεφαλιά δεν έδωσε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα του Διαγόρα. τον Κουϊρουκίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο του αγώνα χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα και έτσι κράτησε το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους και πήρε 3 σημαντικούς βαθμούς.