Πέρασε… αέρας από το Ηράκλειο!

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 0-2 τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Superleague. Παλάσιος και Σπόραρ τα γκολ για το «τριφύλλι»!

Μετά την νίκη απέναντι στον Ιωνικό, το «τριφύλλι» επικράτησε του ΟΦΗ με 0-2 στο Ηράκλειο και έκανε το 2Χ2 στην Superleague.

Η αναμέτρηση:

Οι «πράσινοι» μπήκανε ορεξάτοι στο γήπεδο και έλεγξαν την αναμέτρηση από το πρώτο λεπτό. Στο 16ο λεπτό, ο Ρούμπεν Πέρεθ βρήκε τον Παλάσιος στην πλάτη της άμυνας με τρομερή διαγώνια μπαλιά, με τον Αργεντίνο να κάνει ένα εξαιρετικό τελείωμα και να γράφει το… 0-1 στην Κρήτη.

Στο 34′ έγινε το 0-2 για το «τριφύλλι», όταν ο Σπόραρ – μ’ ένα άγγιγμα – μετά από σέντρα του Αϊτόρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στον Κρητικών. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους «πράσινους» να προηγούνται με 0-2 κόντρα στην τοπική ομάδα.

Οι «πράσινοι» είχαν τον έλεγχο και στο δεύτερο ημίχρονο, διαφυλάσσοντας το 0-2 από το πρώτο ημίχρονο. Κατά την διάρκεια του δεύτερου 45λεπτου, στο ματς πέρασαν οι Βέρμπιτς (Κουρμπέλης), Ιωαννίδης (Σπόραρ), Γκάνεα (Χουάνκαρ) Βαγιαννίδης (Παλάσιος) και Φρόκου (Αϊτόρ).

Εν τέλει, ο Παναθηναϊκός έφυγε μ’ ένα σπουδαίο διπλό από το Ηράκλειο, επικρατώντας του ΟΦΗ με 0-2 στο «Γεντί Κουλέ».