Όταν ο Ανουάρ «κάρφωνε» την Ρεάλ Μαδρίτης! (vid)

Ο νέος παίκτης του Παναθηναϊκού, Ανουάρ Τουχάμι, πέρα από πολύ καλές εμφανίσεις στην Ισπανία έχει γίνει γνωστός και για γκολ που πέτυχε απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης!

Συγκεκριμένα στις 3/10/2019 η Ρεάλ Βαγιαδολίδ υποδεχόταν τους, τότε, πρωταθλητές Ευρώπης στο Estadio Nuevo José Zorrilla. Μέχρι το 29ο λεπτό το σκορ είχε μείνει στο 0-0. Τότε ανέλαβε δράση ο Ανουάρ Τουχάμι που με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του!

Στην συνέχεια η ομάδα του Σολάρι ανέτρεψε την κατάσταση και πήρε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με τελικό σκορ 1-4.