Έκαναν σεφτέ κόντρα στον Ηλυσιακό τα «φίνα κορίτσια»!

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Παναθηναϊκού κόντρα στον Ηλυσιακό με 3-0 σετ.

Οι «πράσινες» φιλοξένησαν τον Ηλυσιακό στο κλειστό του Αγίου Θωμά. Μετά την ήττα της 1ης αγωνιστικής από τον Άρη η νίκη ήταν επιβεβλημένη. Για αυτό και τα «φίνα κορίτσια» έκαναν εξαρχής γνωστές τις προθέσεις τους. Η Σάντσες ήταν η κορυφαία για τις γηπεδούχες ξεχωρίζοντας για ακόμα μια φορά.

Παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα και κάποια λάθη που έγιναν το πρώτο σετ «βάφτηκε πράσινο» χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία. Με το σκορ στο 25-20 ο Παναθηναϊκός έκανε το 1-0. Το δεύτερο σετ κατακτήθηκε πιο εύκολα για την ομάδα του Δερμάτη που δεν βρήκε ουσιαστικά αντίσταση σε κανένα σημείο του κάνοντας το 2-0.

Η κυριαρχία του «τριφυλλιού» συνεχίστηκε και στο τελευταίο σετ. Εκεί οι «πράσινες» μπήκαν με σκοπό να τελειώσουν το ματς και έκαναν ακριβώς αυτό. Κάπως έτσι, με το σετ να τελειώνει στο 25-11, ο Παναθηναϊκός πέτυχε την πρώτη του νίκη στη φετινή σεζόν.

Τα σετ: 25-20, 25-16, 25-11.