Δεν ήταν ατύχημα, ήταν δολοφονία

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 2-0 τον Άρη στη Λεωφόρο στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Super League. Συνθήματα και πανό από τους οπαδούς του «τριφυλλιού» για την κρατική δολοφονία στα Τέμπη.

Η αναμέτρηση:

Στο 4′ οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ (1-0) με τον Τάσο Μπακασέτα να σημαδεύει σωστά μετά από εξαιρετικό γύρισμα του Παλάσιος μέσα στην περιοχή. Στο 15′ το «τριφύλλι» έφτασε μία… ανάσα από το δεύτερο γκολ, όμως ο Μπερνάρ δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση. Τρία λεπτά αργότερα (18′) ο Ιωαννίδης βγήκε τετ-α-τετ με τον Κουέστα, έσκαψε την μπάλα, όμως εκείνη κατέληξε στο δοκάρι. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 1-0 χάρις στο γκολ του Μπακασέτας.

Στο 46′ ο Άρης άγγιξε την ισοφάριση, όμως η κεφαλιά του Ζαμόρα κατέληξε ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντραγκόφσκι. Οι «πράσινοι» διπλασίασαν τα τέρματα τους (2-0) στο 52′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωαννίδη μετά από χέρι του Σουλειμάνοφ μέσα στην μεγάλη περιοχή.