«Αυτοκτόνησε» ξανά στη Λεωφόρο

Ο Παναθηναϊκός αναδείχτηκε ισόπαλος (1-1) με την Λαμία στη Λεωφόρο στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «πράσινοι» είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης στο ξεκίνημα, χωρίς ωστόσο να δημιουργηθεί κάποια σημαντική φάση για τους Αθηναίους. Στο 32ο λεπτό ο Ιωαννίδης σούταρε από δύσκολη θέση, με την μπάλα να καταλήγει αρκετά άουτ. Η Κηφισιά απάντησε στο 36′, με τον Οζέγκοβιτς να σουτάρει με τη μία – μετά από σέντρα – αλλά την μπάλα να κοντράρει στον Αράο. Το σκορ άνοιξε στο 37′, με τον Ιωαννίδη να περνάει κάθετη πάσα για τον Παλάσιος και τον Αργεντίνο να σημαδεύει σωστά για το 1-0. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Παναθηναϊκό να προηγείται στο σκορ (1-0) χάρις στο γκολ του Σεμπάστιαν Παλάσιος.

Στο 65′ το «τριφύλλι» έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Μπαρτ Σένκεφελντ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα. Τρία λεπτά αργότερα (68′) οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Αράο (1-1). Στο 85′ ο Γερεμέγεφ έβγαλε τετ-α-τετ τον Ιωαννίδη, όμως ο Έλληνας επιθετικός δεν κατάφερε να νικήσει από πλεονεκτική τον Αναγνωστόπουλο.