«Πράσινη» νίκη στις Κορασίδες

Η Κ18 ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού επικράτησε του Πανελληνίου με 3-1 σετ στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος», έπειτα από ένα συναρπαστικό ματς.

Οι «πράσινες» πήραν την πολύτιμη νίκη και ρέφαραν εν μέρει την ήττα του προηγούμενου αγώνα με το Μαρκόπουλο.

Ο Παναθηναϊκός πήρε το πρώτο σετ με 25-21 όμως οι φιλοξενούμενες απάντησαν με το ίδιο νόμισμα και το ίδιο σκορ στο δεύτερο σετ ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο τρίτο σετ ο ΠΑΟ ήταν ανώτερος και το κατέκτησε με 25-19 και στο τέταρτο μέτρησε η ψυχραιμία και η υπομονή του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι του, καθώς κατέκτησε το σετ με 28-26.

Η αγωνιστική δράση για τις ακαδημίες βόλεϊ του Παναθηναϊκού συνεχίζεται το Σάββατο εκτός έδρας με την Κηφισιά στις 12 το μεσημέρι στους Παίδες, ενώ την Κυριακή οι Έφηβοι του ΠΑΟ κοντράρονται εκτός έδρας με την Κηφισιά στις 7.30 μ.μ.