Ψυχρολουσία…

Οι Παίδες του Παναθηναϊκού δεν ανταπεξήλθαν με τον τρόπο που έπρεπε, στον αγώνα τους με τους αντίστοιχους Παίδες του Ατρομήτου, και έμειναν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Κάζο εκτός προγράμματος για το τμήμα των Παίδων του Παναθηναϊκού, στο γήπεδο του Ήφαιστου Περιστερίου, για την τέταρτη αγωνιστική του τέταρτου γύρου για τον Α’ όμιλο στο Πρωτάθλημα Υποδομών Κ15 της Super League Ελλάδα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν, ομολογουμένως, πολύ παραγωγικό για τον Παναθηναϊκό, καθώς δεν ένοιωσε ούτε στο ελάχιστο την απειλή του Ατρομήτου, ενώ στο 5′, ο Ζαγαρίτης έκανε πολύ έξυπνη σέντρα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, και ο Ντοματάς με κεφαλιά, άνοιξε το σκορ.

Ο ρυθμός διατηρήθηκε, αλλά χάθηκαν πολλαπλές ευκαιρίες για το 0-2, ειδικά με δύο χαμένα τετ α τετ με Τζαβίδα και Ζαγαρίτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίχτες των φιλοξενούμενων φάνηκαν τρακαρισμένοι, έκαναν πολλές λανθασμένες μεταβιβάσεις, ενώ στο 89′ ήρθε η χαριστική βολή, καθώς από κόντρα των γηπεδούχων, (κι ενώ προηγουμένως αντί για κόρνερ υποδείχθηκε άουτ), έγινε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, το οποίο έφερε την ισοφάριση για τον Ατρόμητο. Το 1-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΣΚΟΡΕΡ: 5’ Ντοματάς

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστοδούλης, Βαγιαννίδης, Κλάιφερτ, Παρασκευόπουλος, Καραγιάννης, Μαυρουδής, Τζαβίδας, Αλεξανδρόπουλος, Ντοματάς (67’ Μπάκος), Σερπέζης,  Ζαγαρίτης.