Σαρωτικοί οι… πράσινοι Παμπαίδες!

Οι Παμπαίδες του Παναθηναϊκού κοντραρίστηκαν με τους αντίστοιχους της ΑΕ Γκράβας και στον εκτός έδρας αγώνα τους κατάφεραν να πάρουν μια σπουδαία και ευρεία νίκη με συνολικό σκορ 64-27.

Εξαιρετικός Παναθηναϊκός απέναντι στην ομάδα της ΑΕ Γκράβας, της οποίας δεν της άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης και κατάφερε να την κερδίσει με 64-27. Οι «πράσινοι» ήταν πραγματικά… σαρωτικοί και η συγκεκριμένη νίκη εκτός έδρας εκτός από ιδιαίτερα σημαντική είναι και πέρα για πέρα δίκαιη.

Μάλιστα το εντυπωσιακό στοιχείο είναι ότι στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι δεν σημείωσαν ούτε έναν πόντο. Αντίθετα το τριφύλλι σημείωσε παίζοντας και εξαιρετική επίθεση εκτός από άμυνα, 18 πόντους. Όποτε πήγε στο ημίχρονο μ’ ένα επιμέρους σκορ 18-0.

Τα δεκάλεπτα: 7-22, 7-40, 20-50, 27-64

Παναθηναϊκός (Κωστόπουλος): Σταμάτης 3, Γκαναβίας 3 (1), Λιαράκος 9, Κουτεντάκης 3, Νιτσικόπουλος 5, Γεωργιάδης 2, Τζάρας 2, Μπαλαμώτης 4, Σωτηρίου 13 (3), Τουγιάνι 2, Σολούκος 14, Κάτσης, Πέργουλης 4 , Μεϊντάνης