Σωστή διαχείριση ρόλων και χρόνου

Ο Νίκος Γιανναράς σχολιάζει στο Prasinoforos.gr την νίκη του Παναθηναϊκού απέναντι στην Βιλερμπάν με 88-71.

Γράφει ο Νίκος Γιανναράς.

Νίκη για τον Παναθηναϊκό με 88-71. Το παιχνίδι ήταν εκ προοιμίου δύσκολο γιατί η ομάδα είναι σε μια μεταβατική περίοδο εξαιτίας της αλλαγής προπονητή και σήμερα έλειπε και ο αρχηγός Παπαπέτρου και τα 31 του αγωνιστικά λεπτά.

Η ομάδα παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο με συνέπεια σε άμυνα και επίθεση και είχε μια σωστή διαχείριση ρόλων και κυρίως χρόνου. Η παρουσία σε χρόνο του Καλαϊτζάκη και του Ογκαστ ήταν πολύτιμη, όπως και των άλλων παιδιών. Ηγέτης ο Νεντοβιτς με 33 πόντους και εκπληκτικά ποσοστά.

Κυρίαρχος στη ρακέτα ο Παπαγιάννης που συνεχίζει σε υψηλές πτήσεις και δείχνει συνεχή άνοδο και ποικιλία στο παιχνίδι του. Αρκετά καλοί Σαντ Ρος και Μήτογλου, ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι ο Παναθηναϊκός, που περιμένει αύριο τον Κάτας, ταξιδεύει στην Τουρκία για το ματς της Παρασκευής με τη Φενέρ.