Τα Highlights από το διπλό στο Περιστέρι (Vid)

Παρακολουθήστε τις καλύτερες φάσεις από την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, όπου οι «πράσινοι» επιβλήθηκαν με 2-0.

Έτσι οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν την κανονική διάρκεια όντας στην 5η θέση της βαθμολογίας έχοντας 42 βαθμούς έναντι 45 του 4ου Άρη. Αυτή ήταν η 13η νίκη του «τριφυλλιού» σε 26 παιχνίδια στην πρώτη φάση της Superleague 1. Πλέον η προσοχή στρέφεται στη κλήρωση των play-offs μεσοβδόμαδα όπου και θα ξεκαθαρίσει η σειρά με την οποία ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τις άλλες 5 ομάδες της εξάδας στην μάχη της πρώτης 4αδας και της εξόδου στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της σημερινής αναμέτρησης ήταν ο Σεμπαστιάν Παλάσιος. Ο «Τούκου» βρήκε δίχτυα δύο φορές στο τελευταίο 20λεπτο. Στο 74′ αξιοποίησε την σέντρα του Χατζηγιοβάννη και με δυνατό δεξί βολέ έστειλε τη μπάλα στον «ουρανό» της εστίας του Γιαννιώτη για το 0-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα (77′) με ένα δυνατό συρτό σουτ εκτός περιοχής «νίκησε» την εστία του Ατρόμητου διαμορφώνοντας το τελικό 0-2. Αξίζει να τονιστεί ότι αυτό ήταν το 6ο παιχνίδι στα τελευταία 8 όπου ο Παλάσιος βρίσκει το δρόμο προς την αντίπαλη εστία.