Το πάλεψε η Τόλιου

Η Κατερίνα Τόλιου παρά τις εξαιρετικές εμφανίσεις χθες και σήμερα δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη που θα την οδηγούσε στην επόμενη φάση του Προολυμπιακού Ευρωπαϊκού τουρνουά πινγκ πονγκ στο Γκιμαράες.

Η «πράσινη» αθλήτρια ηττήθηκε στον δεύτερο αγώνα της από την Τουρκάλα πρωτοπόρο του γκρουπ Σιμπέλ Αλτίνκαγια με 4-2 σετ.

Η Τόλιου παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 δεν παρέδωσε τα όπλα και με μια φοβερή αντεπίθεση κατάφερε να μειώσει σε 2-1 σετ. Στο 4ο σετ η Αλτίνκαγια κυριάρχησε κάνοντας το 3-1 αλλά και πάλι η Ελληνίδα πρωταθλήτρια βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να μειώσει σε 3-2 σετ. Το 6ο σετ κρίθηκε στην κόψη του ξυραφιού με την αθλήτρια του «τριφυλλιού» να μη μπορεί στο τέλος να «λυγίσει» την αντίπαλό της.