Το «πράσινο» πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου
Ο Παναθηναϊκός δίνει πολλές αγωνιστικές «μάχες» σε όλα τα σπορ το Σαββατοκύριακο 2-3 Νοεμβρίου σε Αθήνα και επαρχία.
Ξεχωρίζουν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο βόλεϊ γυναικών, η πρεμιέρα της Volleyleague ανδρών , το εντός έδρας ματς μπάσκετ γυναικών με τη Νίκη Λευκάδας και το μπαράζ ανόδου του μπάσκετ με αμαξίδιο.
Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:
Σάββατο 2 Νοεμβρίου:
09:30 ΟΑΚΑ, κύπελλο ξιφασκίας, Φλερέ Νέων γυναικών με τη συμμετοχή του Παναθηναϊκού
10:00 6η ποδηλατική ανάβαση Φυλής, την οποία διοργανώνει ο Παναθηναϊκός
11:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» , Παναθηναϊκός-ΑΕΝ Κηφισιάς, 6η αγωνιστική ΕΣΚΑ Κορασίδες 2
11:00 ΣΕΦ , 7η αγωνιστική , πινγκ πονγκ Α1 ανδρών, Παναθηναϊκός-ΑΣ Πέρα
12:30 Κολλέγιο Αθηνών, ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών-Παναθηναϊκός, 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες
14:00 ΣΕΦ, 8η αγωνιστική , πινγκ πονγκ Α1 ανδρών, Παναθηναϊκός-ΟΑ Χανίων
16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕ Αμπελοκήπων , 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες 3
17:00 Ηράκλειο,Βαρδινογιάννειο, ΟΦΗ-Παναθηναϊκός , 1η αγωνιστική Volleyleague ανδρών
17:30 Πειραιάς, Εθνικός-Παναθηναϊκός, 6η αγωνιστική πόλο Α1
18:45 Νέο Ικόνιο, Νέο Ικόνιο-Παναθηναϊκός Κ18 ποδόσφαιρο σάλας
19:00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός , Volleyleague γυναικών, 3η αγωνιστική ( (ΕΡΤ play 1 και στον ιστότοπο www.ert.gr)
20:00 κλ. Καβαρνού, Αναγέννηση Γραμματικού-Παναθηναϊκός,
Κυριακή 3 Νοεμβρίου:
09:30 1ο κύπελλο ξιφασκίας Κηφισιάς, ξίφος μονομαχίας νέων γυναικών
09:30 Βύρωνας, αγώνας σκοποβολής με την συμμετοχή του Παναθηναϊκού
10:00 ΣΕΦ, ΑΕΚ-Παναθηναϊκός πινγκ πονγκ Α1 ανδρών, 9η αγωνιστική
13:00 ΒΙΠΕ Πάτρας, Αίολος Πάτρας-Παναθηναϊκός γυναικείο ράγκμπι
13:15 3ο λύκειο Αγίου Δημητρίου, Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ νεάνιδες
13:30 Ρέθυμνο, Ρέθυμνο-Παναθηναϊκός, 8η αγωνιστική ποδοσφαίρου σάλας
14:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος», Παναθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας , 4η αγωνιστική μπάσκετ γυναικών (livestreaming από το www.sportsroom.gr και το www.basketika.gr)
14:30 ΒΙΠΕ Πάτρας, Αίολος Πατρών- Παναθηναϊκός ράγκμπι ανδρών
15:00 Κλειστό Μετς, ΠΑΣΚΑ-Παναθηναϊκός , μπάσκετ με αμαξίδιο, μπαράζ Α2 (livestreaming από τον λογαριασμό facebook της ΟΣΕΚΑ)
16:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Δεξαμενή Μεταμόρφωσης, 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες 2
17:00 Νέο Ικόνιο, Νέο Ικόνιο-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας Κ13
17:45 Basket League 6η αγωνιστική Λάρισα – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
18:00 κλ.«Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕΚ, 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Παίδες
20:00 Τούμπα, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 9η αγωνιστική Superleague
20:00 Κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος», Παναθηναϊκός-Πανερυθραϊκός, 3η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ έφηβοι