«Τσεκάρει» το εισιτήριο για τον τελικό του Λιγκ Καπ!

«Έτοιμος» για την πρόκριση του σε τελικό εγχώριας διοργάνωση, για πρώτη φορά μετά το 2010, βρίσκεται ο Παναθηναϊκός στο βόλεϊ!

Πιο συγκεκριμένα, το «τριφύλλι» δοκιμάζεται από το Φοίνικα στη Σύρο στη ρεβάνς της νίκης με 3-1 στο Κλειστό του Αμαρουσίου πριν από λίγες ημέρες.

Η ομάδα του κ.Ανδρεόπουλου χρειάζεται τουλάχιστον 2 σετ έτσι ώστε να βρεθεί στον τελικό του Λιγκ Καπ για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Πρέπει, δε, να τονίσουμε ότι σε περίπτωση που οι «πράσινοι» ηττηθούν με 3-1 θα υπάρξει χρυσό σετ, ενώ σε περίπτωση που ηττηθούν 3-0 θα μείνουν εκτός τελικού.

Αν ο Παναθηναϊκός κερδίσει με οποιοδήποτε σκορ θα βρεθεί εκείνος στο μεγάλο τελικό.

Όσον αφορά τον αντίπαλο στο μεγάλο τελικό; Ένας εκ των ΠΑΟΚ ή Ολυμπιακού, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν προβάδισμα από το πρώτο παιχνίδι όταν και επικράτησαν με 3-0 στο «Μελίνα Μερκούρη».