“Χ” ημίχρονο στην Ιταλία, νικάει η Πλζεν

Στοιχηματικές προβλέψεις από το Prasinoforos.gr για να πάτε ταμείο…

Ρώμα – Πόρτο:

Το μεγάλο παιχνίδι της ημέρας διεξάγεται στο Ολίμπικο. Η Ρόμα υποδέχεται την Πόρτο στη ρεβάνς του 1-1 και όποια από τις δύο αποκλειστεί και μείνει εκτός ομίλων θα έχει υποστεί μια πολύ μεγάλη πρώιμη ήττα πριν καλά καλά ξεκινήσει η σεζόν. Η φετινή Πόρτο δεν μου… γεμίζει και τόσο το μάτι. Η Ρόμα αντιθέτως, έχει πολύ καλό σύνολο, έκανε καλές μεταγραφές και θεωρώ ότι είναι πλήρης σε όλες τις γραμμές. Αυτή τη στιγμή φαντάζει ως η μοναδική ομάδα η οποία μπορεί να διεκδικήσει τον τίτλο από τη Γιουβέντους στο Καμπιονάτο. Αν έπρεπε να επιλέξω κάτι, μάλλον θα πήγαινα στο Χ του ημιχρόνου, διότι ούτε η μία, ούτε η άλλη έχουν λόγο να βιαστούν να σκοράρουν στο πρώτο 45λεπτο. Ο τεχνικός της Πόρτο θα πρέπει να επιδείξει τεράστια υπομονή αν θέλει να περάσει η ομάδα του στην επόμενη φάση. Η Ρόμα είναι μια πολύ επικίνδυνη ομάδα, η οποία αν βρει ανοιχτούς διαδρόμους θα κάνει πάρτι… Δεν νομίζω ότι η Πόρτο θα της δώσει αυτό το δικαίωμα. Οι φιλοξενούμενοι θα δώσουν έμφαση στην άμυνα και θα προσπαθήσουν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με αντεπιθέσεις. Προσωπικά τουλάχιστον, αυτές τις εντολές θα έδινα αν ήμουν προπονητής της πορτογαλικής ομάδας.

Βικτόρια Πλζεν – Λουντογκόρετς:

Η Λουντογκόρετς κέρδισε στο πρώτο ματς με σκορ 2-0 και ήδη οι υπεύθυνοί της ετοιμάζονται για την κλήρωση των ομίλων… Είναι όμως έτσι τα πράγματα; Είναι σε θέση η Βικτόρια Πλζεν να ανατρέψει αυτό το 2-0; Σκέφτομαι να ρισκάρω στο Χ ημίχρονο – άσσο τελικό προκειμένου να αυξήσω σημαντικά το ενδεχόμενο του κέρδους.