«Περίπατος» στα Μελίσσια για τις «Αμαζόνες»!

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Παναθηναϊκού επικράτησε εύκολα των Μελισσίων με 49-81 εκτός έδρας.

Οι παίκτριες της Ελένης Καπογιάννη δεν άφησαν σε κανένα σημείο του αγώνα περιθώριο στις γηπεδούχες και έφτασαν εύκολα στη νίκη, ενώ παρέμειναν στη 2η θέση της βαθμολογίας έχοντας 15 νίκες και 4 ήττες.

Ενδεικτικό είναι, μάλιστα, ότι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 28-47 δείγμα της συνέπειας των παικτριών του «τριφυλλιού» σε όλες τις μεριές του παρκέ.

Το ίδιο συνεχίστηκε και στην επανάληψη. Με κύρια σημεία την ατσάλινη άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση η κόρνα της λήξης βρήκε τις «αμαζόνες» να επικρατούν με 49-79.

Τώρα τα βλέμματα στρέφονται στην αναμέτρηση της ερχόμενης εβδομάδας με αντίπαλο την Ελευθερία Μοσχάτου στο «Παύλος Γιαννακόπουλος», αναμέτρηση που θα κρίνει πολλά στη μάχη της 2ης θέσης.