Τα highlights της… πεντάρας κόντρα στον Ατρόμητο! (vid)

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 5-0 τον Ατρόμητο στη Λεωφόρος στα πλαίσια της εξ’ αναβολής 1ης αγωνιστικής της Super League. Δύο γκολ πέτυχε ο Τζούρισιτς, σκόραραν οι Παλάσιος – Σπόραρ και Γερεμέγεφ, από μία κόκκινη κάθε ομάδα. Δείτε τα highlights της αναμέτρησης.

Ένα ήσυχο βράδυ επί της Λεωφόρου Αλεξάνδρας πέρασε το «τριφύλλι», το οποίο άνοιξε νωρίς το σκορ και κατάφερε να κλείσει από τον πρώτο ημίχρονο το τρίποντο απέναντι στην ομάδα του Ατρομήτου.

Ο Τζούρισιτς έδωσε προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό ενώ το διαγώνιο σουτ του Παλάσιος έβαλε τις βάσεις για την νίκη στο 33΄. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σπόραρ ευστόχησε από την άσπρη βούλα (3-0) ενώ ο Τζούρισιτς… ξαναχτύπησε στο 59 (4-0). Το… κερασάκι στη τούρτα ήρθε από τον Γερεμέγεφ, ο οποίος σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και μάλιστα ξανά ως αλλαγή (5-0).